Зустріч представників Екобюро УГКЦ у Навчальному корпусі

В рамках підготовки до Великопосної екологічної ініціативи 2020, 20 лютого в Івано-Франківську у Навчальному корпусі відбулася І квартальна зустріч єпархіальних та екзархальних референтів Екобюро. Основною темою зустрічі було плекання суспільної культури бережливого ставлення до лісу та підготовка до Великопосної ініціативи.

Після спільної молитви та вступного слова керівника Екобюро проф. д-ра Володимира Шеремети, духовними імпульсами поділився о. Михайло Дзуль, референт Івано-Франківський, котрий порушив питання духовної кризи особистості в контексті екологічного служіння.

Далі естафету перейняв гість зі Львова, канд. с-г. н., виконавчий директор ГО «ЛіС» Дмитро Карабчук, котрий представив дві доповіді на тему «Ліс і лісоуправління» та «Роль громадськості у збереженні лісу». У першій доповіді-презентації п. Дмитро порушив питання ролі лісу в процесі кліматичних змін та представив основні принципи сталого лісокористування. Друга частина стосувалася більш практичної площини, в якій доповідач навів приклади виявлення незаконних рубок, порушення правил транспортування деревини та втручання громадськості у ці процеси.

Після обідньої перерви через скайп-включення канд. геогр. н. Катерина Полянська, представила тему «Проблеми топінгу та їх можливі рішення».

В наступному блоці проф. В. Шеремета представив екологічні синодальні постанови 84 сесії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ. Далі очільник Екобюро задав основні напрямні Великопосної екологічної ініціативи, акцентуючи на трьох вимірах екослужіння: керигма, молитва, дияконія та використовуючи доступний інструментарій. «Нашим основним знаряддям для сприяння екологічному наверненню є енцикліка «Laudato Si», в якій Папа Франциск дає чітко зрозуміти, що якщо ти християнин, то маєш це свідчити також і в ставленні до нашого спільного дому – всього Божого створіння» – зазначив п. Володимир.

Завершилася зустріч спільною молитвою.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Related Posts