Місія виконана: в Івано-Франківську готуються до відкриття нового корпусу Католицького ліцею

З вересня 2009 р. в Івано-Франківську по вул. Шевченка, 11, розпочала діяльність Католицька середня школа (сьогодні – ліцей) св. Василія Великого. На сьогоднішній день він є єдиним католицьким навчальним закладом для дітей та молоді в Івано-Франківській області. У 2014 р. відбулося відкриття оновленого приміщення колишньої Станіславівської семінарії, в якому розпочався шкільний навчальний процес. Починаючи з 2017 р. і до нинішнього дня, триває будівництво нового корпусу ліцею. Станом на сьогодні, нова будівля повністю зведена, в середині зроблені всі належні умови для того, щоби ліцеїсти могли повноцінно харчуватися, культурно та спортивно розвиватися.

У 2014 р., завдяки численним доброчинцям і жертводавцям, була повністю відреставрована та оснащена сучасним обладнанням будівля школи у м. Івано-Франківську по вул. Шевченка, 11. Завдяки цьому понад 300 школярів отримали відповідні умови для навчання. Завдячуючи своїй хорошій репутації, з кожним роком з’являється все більше бажаючих навчатися у сучасному ліцеї. Саме тому та з метою покращення умов навчального процесу Архієпархіальне управління у 2017 р. на території навчального закладу було розпочато зведення нового корпусу. Він, згідно із задумом, повинен був включати відповідні великі приміщення їдальні, спортивного та актового залів, адже у головній будівлі школи, на той час, дані приміщення були неповноцінними, а їх створення є необхідною умовою для розвитку ліцею з високим рівнем освітнього, спортивного, культурного та духовного виховання.

Пропонуємо коротко пригадати, з чого все починалося та яким шляхом йшло будівництво нового корпусу католицького ліцею св. Василія Великого.

Добрий початок — половина діла

Враховуючи нагальну потребу католицьких школярів у розширенні приміщень, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин спільно з Економом Архієпархії прот. Михайлом Клапківим розпочали клопітку працю над зведенням на території школи повноцінного приміщення під ці потреби. Так, у липні 2016 р. розпочалися підготовчі роботи по виготовленню документації, розробці та затвердженні плану будівлі й фасадів. Тривали ці роботи до лютого 2017 року. Загальна площа будівлі, згідно з проєктом, складає 2 272, 5 квадратних метрів.

Того ж року, на початку травня, стартували будівельні роботи. Загалом весь хід будівництва можна виділити в кілька етапів:

  • Етап 1: Земляні роботи, залиття монолітної подушки, монолітних колон та перекриттів.
  • Етап 2: Цегляна кладка основних стін, монтаж даху.
  • Етап 3: Монтаж внутрішніх електричних та слаботочних мереж.
  • Етап 4: Внутрішні штукатурні роботи, залиття цементно-піщаних стяжок.
  • Етап 5: Монтаж віконних і фасадних систем та опорядження фасадів.
  • Етап 6: Влаштування переходу між існуючою та новою будівлями. Облаштування благоустрою.
  • Етап 7: Влаштування внутрішніх систем та оздоблювальні роботи.

Про кожен із них ми старалися ретельно Вас інформувати у відповідному розділі на нашому веб-сайті.

«Кожен етап будівництва – надзвичайно важливий. Ми старалися ретельно та розважливо підходити до кожного із них. Очевидно, були свої труднощі, але з Божою допомогою нам вдалося реалізувати справді дуже якісний та гарний проєкт», – каже керівник відділу будівництва Івано-Франківської Архієпархії прот. Роман Кузьмінський.

Крок за кроком до мети

За рік часу було виконано понад 65% запланованих робіт: завершено всі монолітні та муровані роботи; прокладання електричних та слаботочних кабельних мереж. Також працівники виконали роботи по гідроізоляції та утепленню дахових покриттів і допоміжних приміщень спортзалу.

Протягом літа-осені 2018 р. будівельникам вдалося виконати всі фасадні роботи, поставити високоякісні вікна, а також змонтовані фасадні світлопрозорі конструкції. Окрім того, в середині будівлі залили всі необхідні стяжки. Завершили муровані роботи, провели роботи по гідроізоляції та утепленню дахових покриттів і допоміжних приміщень спортзалу, а також виконали усі заплановані штукатурні роботи.

Чимало було зроблено впродовж весни-осені 2019 р. Будівлю повністю засклили, облаштували сучасний перехід, який з’єднує два корпуси та провели роботи з благоустрою території.

Нажаль, планам, щоб повноцінно розпочати будівельні роботи на початку 2020 р., завадив карантин. Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ зосередила усі свої сили та ресурси тоді на допомогу потерпілим людям, однак вже з травня-початку червня відновилась інтенсивна робота по завершенні спорудження нового корпусу навчального закладу. Таким чином, в новому приміщенні був здійснений монтаж електричного щитового обладнання та прокладання слаботочних мереж. Крім того, були встановлені внутрішні двері, кухонне устаткування, ліфти та частково меблі.

В рамках облаштування нового корпусу Католицького ліцею, станом на сьогоднішній день, робітники повністю завершили всі оздоблювальні роботи (шпаклювання, фарбування стін, встановлення підлогового покриття в актовому та спортивному залах і допоміжних приміщеннях). Також змонтували та налаштували слаботочні мережі (пожежна система, телефонія, система оповіщення та контролю доступу, система відеонагляду), системи доочистки питтєвої води та вентиляції. Окрім того, на даху нової споруди було встановлено сонячну фотовольтажну електростанцію для генерації екологічно чистої електроенергії.

«Цей проєкт опалення будівлі надзвичайно цінний для нас. Якщо поглянемо на досвід країн Західної Європи, то побачимо, що саме завдяки екологічно чистій електроенергії ми не тільки дбаємо за довкілля, але в скорому майбутньому будемо суттєво економити ресурси», – зазначає о. Маркіян Букатчук, адміністратор ліцею.

Протягом цього ж періоду працівники змонтували внутрішні алюмінієві двері із гартованими склопакетами та перила на сходових і привіконних проямках. А тим часом адміністрація ліцею вже замовила якісний спортивний інвентар, меблі в холи, крісла, гардини та озвучення в актовий зал. І насамкінець, працівники здійснили шумоізоляцію спортзалу, а також облаштували приміщення санвузлів та душових.

«Не менш важливим фактом є те, що наші санвузли та душові пристосовані до потреб людей із обмеженими можливостями», – зазначають в ліцеї.

Фініш вже на горизонті

Не покладаючи рук, робітники, адміністрація Католицького ліцею та цілий фінансово-юридичний відділ Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ активно працюють над завершенням всіх оздоблювальних робіт, щоби будівлю ще до кінця року здати в експлуатацію.

Слід додати, що для належного облаштування нового корпусу школи був виготовлений дизайнерський проєкт.

«Аналогів нашій шкільної кухні чи їдальні в нашому місті ви точно не знайдете. Кухня розділена на цехи, склади та сектори, відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та будівельних норм діючого законодавства. Все обладнання розставлене так, як це бачила головна кухарка, яка брала участь в проєкті на цьому етапі. Сама ж їдальня виконана в сучасному стилі, що дозволить почуватися нашим ліцеїстам максимально комфортно», – наголошує адміністратор ліцею о. Маркіян Букатчук.

За словами прот. Романа Кузьмінського, не менш цікаво продуманий і проєкт спортзалу.

«Навіть якщо ми візьмемо таку річ як підлога: було багато дискусій про те, чим варто її вкривати. Порадившись із фахівцями, ми постелили в нашому спортзалі відповідний спортивний лінолеум, під яким є спеціальна подушка, яка розрахована для дітей, щоби в них правильно формувався вестибулярний апарат», – зазначає священнослужитель.

У планах на майбутнє – облаштувати прибудинкову територію вуличними меблями та додатковим озелененням.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

«Завдяки позитивній репутації з’являється все більше бажаючих навчатися у Католицькій гімназії, а тому цей новий корпус стане ще однією «родзинкою» нашого закладу якраз завдяки повноцінним приміщенням їдальні, актового залу та спортзалу, які доповнять наш освітній осередок», – пояснюють в адміністрації ліцею.

Передбачається, що комплексне завершення облаштування нового корпусу ліцею буде завершене до кінця 2020 року.

Related Posts